Menu

Leasing paneli fotowoltaicznych

Firmy, dla których energia elektryczna jest jednym z głównych kosztów działalności, często decydują się na leasing paneli fotowoltaicznych, będący alternatywą dla zakupu fotowoltaiki za gotówkę. Oferta leasingu fotowoltaiki skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorstw z branż energochłonnych np. piekarni, zakładów produkcyjnych czy serwerowni, ale skorzystać na nim mogą również firmy z innych sektorów gospodarki, np. rolnicy.

 

Nasi doradcy leasingowi pomogą Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę leasingu fotowoltaiki, mając na uwadze zapotrzebowanie na energię w Twojej firmie oraz preferowany okres i walutę spłaty.

 

Dlaczego warto zdecydować się na zewnętrzne finansowanie instalacji fotowoltaicznych?

 

Finansowanie instalacji fotowoltaicznych może odbywać się zarówno za pomocą leasingu operacyjnego, leasingu finansowego, jak i pożyczki leasingowej w zależności od oczekiwanych korzyści podatkowych lub majątkowych. Niezależnie od wybranej formy finansowania instalacje fotowoltaiczne generują regularne oszczędności. Z jednej strony zapewniają balans zysków i strat poprzez „samofinansowanie” – kwoty zaoszczędzone na opłatach za energię można przeznaczyć na spłatę rat leasingowych. Z drugiej strony leasing zapewnia niekwestionowane korzyści podatkowe, które wpływają na wynik finansowy firmy. Kluczowe są także aspekty środowiskowe, które sprawiają, że firma zyskuje wizerunek postępowej i przyjaznej środowisku. Leasing paneli fotowoltaicznych jest także formą zabezpieczenia na wypadek dalszych podwyżek cen energii.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami w celu poznania szczegółów oferty.