Menu

ikona menu listaBlog

Na kim spoczywa odpowiedzialność za ubezpieczenie pojazdu w leasingu?

Z roku na rok leasing znacznie zyskuje na popularności. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zakup niezbędnych w firmie maszyn czy pojazdów poprzez umowę leasingową. Jednym z przedmiotów najczęściej nabywanych na podstawie umowy leasingu są samochody osobowe. Jak wiadomo, każdy pojazd musi mieć opłacone ubezpieczenie. W przepisach prawa nie jest sprecyzowane, kto jest za to odpowiedzialny, dlatego przed zawarciem umowy warto zorientować się, jak wygląda to w danym przedsiębiorstwie oferującym leasing.

Czytaj dalej

Korzystne oferty leasingu aut - propozycje Prime Leasing

Leasing jest jedną z najczęściej wybieranych metod finansowania inwestycji w firmie, w tym głównie floty samochodowej i parku maszyn. Na popularność tego rozwiązania wpływa szereg zalet, dotyczący procedury zawarcia umowy, rozliczenia, oraz kwestii związanych z podatkami. Jedną z prężnie rozwijających się firm brokerskich jest Prime Leasing, oferujący finansowanie samochodów i nie tylko na bardzo korzystnych dla klienta warunkach. Ich spore doświadczenie, a także dbałość o klienta sprawiają, że oferowane przez nich  opcje finansowania są jednymi z najkorzystniejszych na rynku.

Czytaj dalej

Czy pożyczka pod dotację UE jest korzystnym rozwiązaniem?

Z momentem wejścia Polski do Unii Europejskiej, przed przedsiębiorcami otworzyło się wiele możliwości. Jako że Unia Europejska oferuje wiele dofinansowań na ciekawych warunkach w różnych kategoriach przemysłu, sporo z firm uzyskało dostęp do tych środków. Aby jednak móc w pełni wykorzystać potencjał finansowy dotacji, konieczny jest również wkład własny oraz zapewnienie firmie płynności finansowej. Jak wiadomo, zakup specjalistycznych urządzeń czy maszyn nie jest tani dlatego, aby nie stracić możliwości uzyskania dofinansowania, wiele z przedsiębiorstw zdecydowało się na zaciągnięcie pożyczek pod dotację z Unii Europejskiej.

Czytaj dalej

W jakich branżach przydaje się leasing maszyn?

Leasing maszyn, podobnie jak leasing samochodów osobowych jest dziedziną bardzo rozwojową. Ze względu na szereg zalet tego rozwiązania coraz więcej firm i przedsiębiorstw decyduje się na to rozwiązanie. Obecnie z leasingu maszyn korzysta naprawdę dużo przedsiębiorstw, będących przedstawicielami różnego rodzaju branż. Oferty leasingowe są bardzo atrakcyjne, a zakup oferowanych sprzętów w większości przypadków nie jest możliwy. Leasing ten obejmuje maszyny, które mogą znaleźć zastosowanie w wielu branżach, m.in. budowlanej, rolniczej, metalowej, transportowej, leśnej, produkcyjnej oraz poligraficznej.

Czytaj dalej

Kiedy leasing samochodu osobowego jest bardziej opłacalny od zakupu?

Coraz więcej kierowców decyduje się na leasing samochodów osobowych. Dlaczego usługa ta zyskała taką popularność? Kiedy jest to bardziej opłacalne niż zakup auta? Sprawdź, na czym polega leasing samochodów i co możesz dzięki niemu zyskać.

Czytaj dalej

Ile czasu trwa procedura udzielenia leasingu?

W przypadku finansowania dużych inwestycji, do jakich zaliczamy m.in. wzięcie w leasing samochodów osobowych, samochodów ciężarowych oraz maszyn o różnym przeznaczeniu, liczy się czas. Ubieganie się o tradycyjny kredyt może być nieco problematyczne, dlatego wiele osób decyduje się na uproszczoną formę pożyczki, jaką jest leasing. Wyjaśniamy, ile trwa procedura udzielenia leasingu.

Czytaj dalej

ikona facebook
ikona facebook