Menu

W jakich branżach przydaje się leasing maszyn?


Leasing maszyn, podobnie jak leasing samochodów osobowych jest dziedziną bardzo rozwojową. Ze względu na szereg zalet tego rozwiązania coraz więcej firm i przedsiębiorstw decyduje się na to rozwiązanie. Obecnie z leasingu maszyn korzysta naprawdę dużo przedsiębiorstw, będących przedstawicielami różnego rodzaju branż. Oferty leasingowe są bardzo atrakcyjne, a zakup oferowanych sprzętów w większości przypadków nie jest możliwy. Leasing ten obejmuje maszyny, które mogą znaleźć zastosowanie w wielu branżach, m.in. budowlanej, rolniczej, metalowej, transportowej, leśnej, produkcyjnej oraz poligraficznej.

Jak wygląda leasing maszyn i w jakich branżach jest wykorzystywany?

Leasing maszynowy dostępny jest w trzech postaciach:

  • Leasing operacyjny,
  • Leasing finansowy,
  • Leasing zwrotny.

Wszystkie trzy formy leasingowania występują również w przypadku leasingu samochodu. Jedną z branż najczęściej wykorzystującą oferty leasingowe jest transport ciężki. Dzięki temu rodzajowi finansowania przedsiębiorcy mogą rozwinąć swoją flotę o samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe, autobusy, przyczepy oraz naczepy, a także różnego rodzaju sprzęty specjalistyczne. Jako że są to zazwyczaj bardzo drogie sprzęty, zakupienie ich bez leasingu byłoby niemożliwe.

 

Kolejną branżą korzystającą z leasingu jest budownictwo. Wykorzystanie korzystnej oferty leasingowej pozwala przedsiębiorcom dopiero rozwijających swoją działalność na stworzenie profesjonalnego i nowoczesnego parku maszyn w stosunkowo krótkim czasie. Do najczęściej kupowanych w ten sposób urządzeń można zaliczyć różnego rodzaju maszyny drogowe i budowlane, dźwigi, żurawie oraz maszyny do robót ziemnych. Co ważne – leasing może dotyczyć zarówno nowych, jak i używanych maszyn i sprzętów.

 

Przemysł rolniczy i leśny również wymaga wykorzystania ogromnej ilości sprzętu ciężkiego, ułatwiającego i usprawniającego pracę. Wykorzystując leasing przedsiębiorcy finansują takie maszyny jak agregaty, przyczepy, ładowarki, kombajny, rębaki, harwestery, forwardery czy skiddery. Rata leasingu bardzo często wynosi mniej niż kwota, którą musielibyśmy zapłacić za wypożyczenie profesjonalnego sprzętu.

 

Firmy zajmujące się produkcją opakowań, etykiet czy materiałów marketingowych również korzystają z leasingu, ponieważ dobrej jakości maszyny poligraficzne potrafią naprawdę dużo kosztować. Również przemysł produkujący elementy z tworzyw sztucznych i metalu wykorzystuje leasing do finansowania zakupu wtryskarek, linii produkcyjnych, wypalarek, tokarek i wielu innych specjalistycznych urządzeń.

 

Jak widać, leasing maszyn dotyczy praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Wprowadzenie leasingowania tego rodzaju urządzeń pozwala na dynamiczny rozwój firm i przedsiębiorstw, które nie posiadają tak dużego kapitału, aby jednorazowo wydać miliony złotych na zakup niezbędnego sprzętu.


Wróć

ikona facebook
ikona facebook