Menu

Kto ponosi koszty naprawy leasingowanego auta?


Leasing samochodów staje się coraz bardziej popularny ze względu na uproszczoną procedurę oraz liczne korzyści z nim związane. Zgodnie z umową leasingową leasingobiorcy zostaje przekazany do użytkowania przez leasingodawcę przedmiot leasingu, czyli np. samochód. Leasingobiorca zobowiązany jest nie tylko do opłacania rat za auto, ale także ma inne obowiązki. Dowiedz się, kto płaci za naprawę wziętego w leasing samochodu.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu?

Niegdyś leasing dostępny był jedynie dla przedsiębiorców. Z tej formy inwestowania inwestycji korzystały przede wszystkim duże firmy. Obecnie opcja ta staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród właścicieli małych przedsiębiorstw oraz jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i osób prywatnych, do których kierowany jest leasing konsumencki. Leasing samochodu niesie za sobą liczne korzyści. Przede wszystkim jest stosunkowo mało obciążający dla leasingobiorcy oraz umożliwia skorzystanie z uproszczonej procedury i szybkiej decyzji, która pozwala maksymalnie skrócić czas niezbędny do rozpoczęcia korzystania z nowego samochodu. Jako doradcy leasingowi pomagamy przejść inwestorom przez całą procedurę w sposób całkowicie bezbolesny. Doradzamy wybór najlepszej opcji, dbając o komfort i zadowolenie naszych klientów. 

Awaria auta wziętego w leasing - kto płaci za naprawę?

Prawa i obowiązki stron określa zawarta umowa leasingowa. Zgodnie z prawem koszty naprawy wziętego w leasing samochodu ponosi leasingobiorca, czyli osoba korzystająca z pojazdu. Niezależnie od jego, co jest przedmiotem umowy leasingowej, to leasingobiorca zobowiązany jest do utrzymania wziętej w leasing rzeczy w odpowiednim stanie technicznym. Oznacza to, że w przypadku awarii wziętego w leasing samochodu, koszty jego naprawy ponosi osoba z niego korzystająca. Oczywiście, są pewne wyjątki np. w sytuacji, gdy auto zostanie uszkodzone wskutek kolizji lub wypadku, których nie spowodował leasingobiorca, to koszty naprawy pokryje polisa OC jego sprawcy. Wyjątkiem od tej reguły jest także sytuacja, gdy ujawniona zostanie wada ukryta pojazdu, który znajduje się jeszcze na gwarancji producenta - wówczas naprawa zostanie wykonana w jej ramach. 


Wróć

ikona facebook
ikona facebook