Menu

Kto może skorzystać z pożyczki leasingowej?


Definiując określenie, jakim jest pożyczka leasingowa, trzeba przede wszystkim określić, iż jest to proces, który nie posiada tak naprawdę żadnych określonych regulacji prawnych.

 

Można więc tak naprawdę powiedzieć, że pożyczka leasingowa to niejako hybryda tradycyjnych kredytów oraz opcji leasingu, ponieważ łączy ona w sobie obie te funkcje, jednakże w tym przypadku stroną udzielającą nam pożyczkę jest zewnętrzna firma zajmująca się leasingiem, a nie instytucja bankowa. Dodajmy również, iż zasady pożyczki leasingowej określają w bardzo przejrzysty sposób, że kwota uzyskana przez kredytobiorcę może zostać przeznaczona tylko i wyłącznie na tak zwane środki trwałe w postaci na przykład nowych maszyn do firmy.

 

Jak widać, pożyczka leasingowa nie jest przeznaczona dla wszystkich, bowiem nie mamy tutaj możliwości uzyskania tak zwanego kredytu na dowolny cel. Właśnie w związku z tym z pożyczek leasingowych korzystać mogą przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy potrzebują źródła finansowania na zakup środków trwałych, które są im niezbędne do funkcjonowania firmy. Sprawa ta dotyczy również firm, które nie są płatnikami podatku VAT. Oprócz tego po pożyczkę leasingową zgłosić mogą się osoby działające w branży rolniczej na zasadach prowadzenia działalności gospodarczej lub bez niej oraz firmy, które starają się o pozyskanie środków finansowych z dotacji unijnych.

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki leasingowej?

Skorzystanie z pożyczki leasingowej to dla wielu osób bardzo ciekawe i przydatne rozwiązanie. Jedną z najważniejszych zalet, jakie możemy tutaj zaliczyć, jest niewątpliwie bardzo szybka możliwość uzyskania środków finansowych. Kolejną z zalet pożyczki leasingowej jest brak konieczności posiadania wkładu własnego, jak również bardzo długi okres kredytowania. Pożyczki leasingowe wypłacane mogą być też w różnych walutach, co dla niektórych osób może okazać się sporą zaletą.


Wróć

ikona facebook
ikona facebook