Menu

Kto może skorzystać z leasingu samochodu dostawczego?


Jesteś przedsiębiorcą i planujesz zakup samochodu dostawczego? Nie musisz się martwić o brak wystarczającej gotówki czy konieczność wzięcia pożyczki. Możesz za to skorzystać z leasingu, czyli jednej z najkorzystniejszych form finansowania, która jest skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą. Leasing oznacza możliwość korzystania z wybranego dostawczaka w zamian za miesięczne, dopasowane do Twoich możliwości raty. Co ważne, różnorodne opcje zawarcia umowy, dają różne możliwości takie jak np. wykup auta. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z leasingu samochodu dostawczego, doskonale trafiłeś. Poniżej wyjaśniamy, kto ma taką możliwość.

Leasing samochodu dostawczego – dla kogo?

Opcja leasingu samochodów dostawczych to dobre rozwiązanie zarówno dla nowych przedsiębiorców, jak i tych, którzy funkcjonują na rynku od lat. W tym przypadku nie ma znaczenia to, od jak dawna prowadzisz swoją działalność. Co więcej, w przeciwieństwie do pożyczki bankowej nie liczy się także Twoja zdolność kredytowa. Nie musisz zatem obawiać się tego, że nie zakwalifikujesz się do grona przedsiębiorców, którzy mogą skorzystać z takiej formy finansowania. Oprócz tego nie musisz też martwić się o formalności. Proces uzyskania leasingu jest szybki i prosty. Najczęściej warunkiem skorzystania z leasingu jest np. potwierdzenie terminowości opłacania składek ZUS czy brak figurowania w bazie dłużników.

 

Pamiętaj jednak, że prosta procedura nie oznacza, że możesz wybrać każdą ofertę leasingową, gdyż znaczenie mają przede wszystkim Twoje możliwości finansowe oraz dopasowanie kosztów miesięcznych rat do wysokości przychodów. Sprawdzając oferty profesjonalnych leasingodawców, możesz skorzystać z ich fachowego doradztwa, dzięki któremu dobierzesz umowę dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb.  Ponadto musisz być świadomy tego, że to od Ciebie zależy, jaki rodzaju umowy leasingowej podpiszesz. Do wyboru masz zwykle wynajem, wynajem długoterminowy oraz leasing samochodów dostawczych z wykupem, który po upływie okresu wskazanego w umowie umożliwi Ci nabycie auta na własność.


Wróć

ikona facebook
ikona facebook