Menu

Kiedy leasing samochodu osobowego jest bardziej opłacalny od zakupu?


Coraz więcej kierowców decyduje się na leasing samochodów osobowych. Dlaczego usługa ta zyskała taką popularność? Kiedy jest to bardziej opłacalne niż zakup auta? Sprawdź, na czym polega leasing samochodów i co możesz dzięki niemu zyskać.

Na czym polega leasing samochodu?

Leasing to zawarcie umowy między konsumentem a leasingodawcą udostępniającym auto. Przez określony w umowie czas możesz korzystać z wybranego samochodu tak jak z własnego – nie zostajesz jednak jego właścicielem. Używanie pojazdu wiąże się z uiszczaniem ustalonych z leasingodawcą opłat. Po zakończeniu umowy – w zależności od oferty firmy leasingowej – auto możesz wykupić (zazwyczaj w okazyjnej cenie) lub zwrócić.

Leasing samochodu dla firmy

Choć na leasing decyduje się coraz więcej osób, liderem wśród klientów tych usług nadal są firmy. Wiele przedsiębiorstw potrzebuje własnego środka transportu do codziennej pracy. To też ważny element budowania wizerunku firmy, dlatego auto powinno być reprezentacyjne. Ogromną zaletą leasingu samochodu dla przedsiębiorców jest możliwość korzystania z prestiżowych modeli aut bez konieczności poniesienia jednorazowego, dużego kosztu. Podczas leasingu nie spłacasz całej wartości auta, a tylko jego część. Co więcej, opłaty możesz rozliczać jako koszty uzyskania przychodu lub wprowadzić pojazd do środków trwałych firmy. Ważna jest też czasowa forma umowy – po jej zakończeniu możesz wybrać nowy, inny model, który będzie budował prestiż firmy.

Leasing samochodu dla osoby prywatnej

Podobnie jak w przypadku firm, wśród największych zalet leasingowania auta na potrzeby prywatne jest możliwość opłacania go w regularnych, przystępnych ratach. To znacznie wygodniejsze niż kredyt, który oznacza długotrwałe spłacanie całej wartości auta. W przypadku leasingu można powiedzieć, że płacisz tylko za tę część, którą wykorzystasz. Jeżeli po jakimś czasie zechcesz zmienić auto, nic nie stoi na przeszkodzie – nie musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami czy sprzedażą dotychczasowego modelu.


Wróć

ikona facebook
ikona facebook