Menu

Ile czasu trwa procedura udzielenia leasingu?


W przypadku finansowania dużych inwestycji, do jakich zaliczamy m.in. wzięcie w leasing samochodów osobowych, samochodów ciężarowych oraz maszyn o różnym przeznaczeniu, liczy się czas. Ubieganie się o tradycyjny kredyt może być nieco problematyczne, dlatego wiele osób decyduje się na uproszczoną formę pożyczki, jaką jest leasing. Wyjaśniamy, ile trwa procedura udzielenia leasingu.

Na czym polega leasing?

Umowa leasingowa pozwala na szybkie i stosunkowo mało problematyczne pozyskanie np. nowego samochodu do celów prywatnych lub służbowych. Oczywiście, przedmiot leasingu, którym jest auto lub inna rzecz, nie staje się własnością leasingobiorcy, ale zostaje mu wydany do użytkowania. W zamian za możliwość korzystania z przedmiotu leasingu leasingobiorca zobowiązany jest do wywiązywania się z umowy leasingowej, czyli jest odpowiedzialny za przedmiot leasingu, musi o niego należycie dbać i utrzymywać w dobrym stanie, a także opłacać leasingodawcy raty w ustalonej kwocie.

Ile trwa procedura udzielenia leasingu?

To, jak szybko będziemy mogli korzystać z przedmiotu leasingu, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim ważne jest to, jakiego leasingodawcę wybierzemy. Udzielanie leasingu przebiega na zasadach uproszczonych, więc z reguły trwa znacznie krócej niż staranie się o tradycyjny kredyt. Cała procedura może zostać zakończona w ciągu kilku dni. Co więcej, korzystając z usług profesjonalnego doradcy leasingowego, można dodatkowo przyśpieszyć dopełnienie wszystkich formalności. Nasi klienci mogą otrzymać decyzję o zakończeniu procedury leasingowej nawet w 15 minut. Dzięki temu nie są zmuszeni do nerwowego oczekiwania na akceptację wniosku. Czas to pieniądz, a jak nie od dziś wiadomo, w biznesie nie ma miejsca na stratę czasu. Zapewniamy kompleksową obsługę naszych klientów, dbając o Państwa komfort i zadowolenie, które procentują powiększającym się gronem zadowolonych leasingobiorców. Doradzamy wybór najlepszej opcji, dzięki czemu leasing staje się jeszcze mniej obciążający i problematyczny pod względem formalnym.


Wróć

ikona facebook
ikona facebook