Menu

Dlaczego pożyczka pod dotację UE jest korzystnym rozwiązaniem?


Decydując się na złożenie wniosku o uzyskanie dotacji unijnej, warto zastanowić się nad opcją pożyczki zaciąganej właśnie pod nią. Jedną z niewątpliwych zalet pozyskania takiej pożyczki jest to, że możemy liczyć na atrakcyjne warunki – takie jak, chociażby możliwość odroczenia płatności rat lub też możliwość spłaty kapitału od razu w całości. Bardzo korzystne dla nas w kontekście pożyczek pod dotacje unijne jest również to, że okres finansowania w takich przypadkach jest bardzo długi. Jest to ważna zaleta zwłaszcza dla osób, które ubiegają się o duże kwoty.

Brak środków własnych i inne zalety

Jedną z zasad starania się o unijne dotacje jest konieczność korzystania również z własnych środków finansowych. W przypadku zaciągnięcia pożyczki pod dotację nie ma takiej konieczności, ponieważ wszelkie wydatki finansowane są właśnie z owej pożyczki, a my nie musimy martwić się o utratę oszczędności, które przeznaczone są na zupełnie inne cele. Próba oszczędzania jest sytuacją, w której znaleźć może się wielu początkujących przedsiębiorców, dlatego właśnie nie warto tracić tych pieniędzy od razu, a lepiej po prostu skorzystać z pożyczki pod dotację. Warto zastanowić się również nad pozyskaniem pożyczki, jeśli chcemy uzyskać środki finansowe w różnych walutach, ponieważ wypłacana jest ona nie tylko w naszej krajowej walucie, ale również w EUR.

 

Zaletą pożyczki pod dotację Unii Europejskiej jest również to, że nie jest ona przeznaczona tylko i wyłącznie dla firm. Mogą z niej skorzystać również rolnicy, którzy starają się o uzyskanie dotacji i planują przeznaczyć pożyczkę na zakup niezbędnych im do codziennej pracy maszyn i urządzeń – jak, chociażby kombajny czy ciągniki. Bardzo dużą zaletą tego rodzaju pożyczek jest też stosunkowo krótki czas rozpatrywania wniosku o finansowanie, a co za tym idzie, niezbędne nam fundusze możemy uzyskać szybciej niż przy tradycyjnych kredytach. Wiąże się z tym jeszcze jedna zaleta: w przypadku pożyczki pod dotację nie musimy również przygotowywać i dostarczać ogromnej ilości przeróżnych dokumentów do rozpatrzenia, co znacznie usprawnia procedurę.


Wróć

ikona facebook
ikona facebook