Menu

Dlaczego leasing jest lepszy od kredytu?


Chcesz mieć własny samochód, ale boisz się podjąć kredytowego zobowiązania na wiele lat? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na leasing i jakie są jego zalety!

Leasing pozwala swobodnie dysponować samochodem

Przede wszystkim leasing pozwala swobodnie dysponować autem, na zasadach równych z zasadami, obowiązującymi właściciela pojazdu. Ostatnia rata leasingowa zwana jest wykupem. Jej wysokość jest ustalana przy podpisaniu umowy i może wynosić 1% ceny pojazdu.

Leasing jest bardziej elastyczny niż kredyt

Kolejną zaletą leasingu jest fakt, iż nie obciąża on twojej zdolności kredytowej. Jasne, przejrzyste procedury leasingu, niewielkie wymogi dokumentowe i czytelne zasady przyznawania pieniędzy to cechy, wyróżniające nasza firmę leasingową.  Co więcej, okres leasingowania trwać może od sześciu miesięcy do nawet dziesięciu lat. Oferujemy leasing w walutach PLN, EUR, CHF, a decyzję o udzieleniu leasingu podejmujemy w jeden dzień. W przeciwieństwie do banków, przyznających kredyty na zakup aut nie wymagamy zaświadczeń z ZUS i Urzędu Skarbowego.

Jesteś przedsiębiorcą? Odlicz podatek VAT od pojazdu wziętego w leasing!

Kolejną zaletą leasingu jest możliwość odliczenia podatku VAT w wysokości 100 lub 50%. Jeśli samochód służy w firmie jedynie do celów służbowych i jest zgłoszony jako firmowy do urzędu skarbowego, wówczas przedsiębiorca może odliczyć 100% podatku VAT, przy czym osoba leasingująca pojazd jest zobowiązana do prowadzenia szczegółowej ewidencji przebiegu pojazdu oraz opracowania regulaminu korzystania z pojazdu. Jeśli natomiast leasingujesz samochód na potrzeby firmowe oraz na użytek prywatny, możesz odliczyć 50% podatku VAT. Samochodu nie musisz zgłaszać do Urzędu Skarbowego.

 

VAT od pojazdu wziętego w leasing można odliczyć w postaci jednorazowego odliczenia, w przypadku leasingu finansowego, lub na podstawie comiesięcznych faktur w przypadku leasingu operacyjnego, traktowanego jako świadczenie usług.


Wróć

ikona facebook
ikona facebook