Menu

Czy pożyczka pod dotację UE jest korzystnym rozwiązaniem?


Z momentem wejścia Polski do Unii Europejskiej, przed przedsiębiorcami otworzyło się wiele możliwości. Jako że Unia Europejska oferuje wiele dofinansowań na ciekawych warunkach w różnych kategoriach przemysłu, sporo z firm uzyskało dostęp do tych środków. Aby jednak móc w pełni wykorzystać potencjał finansowy dotacji, konieczny jest również wkład własny oraz zapewnienie firmie płynności finansowej. Jak wiadomo, zakup specjalistycznych urządzeń czy maszyn nie jest tani dlatego, aby nie stracić możliwości uzyskania dofinansowania, wiele z przedsiębiorstw zdecydowało się na zaciągnięcie pożyczek pod dotację z Unii Europejskiej.

Z jakiego powodu pożyczki pod dotację od Unii Europejskiej spotkały się z tak dużym zainteresowaniem?

Samodzielne rozbudowywanie parku maszyn czy zakup profesjonalnych systemów i oprogramowań wiąże się z ogromnymi sumami pieniędzmi. Z tego tytułu każda bezzwrotna pomoc finansowa jest na wagę złota. Jako że dotacje pokrywają tylko część wydatków, firma musi być gotowa na dopłacenie pozostałej części. Nawet jeżeli posiada odpowiednią kwotę w budżecie firmy, konieczne będą fundusze na zachowanie płynności, opłacanie bieżących faktur i zamawianie surowców czy wypłacanie wynagrodzeń.

Pod względem kosztów, skomplikowania i formalności najlepszą opcją jest skorzystanie ze specjalnej oferty pożyczkowej, stworzonej z myślą o dofinansowaniach Unijnych. Jest ona oparta o zasady przyznawania pożyczki leasingowej, charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i niewielką ilością formalności. Aby ją uzyskać nie potrzeba żadnych zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego czy banku, w którym firma posiada swoje konto. Dużą zaletą jest także brak konieczności przedstawiania biznesplanu, przez co całość jest dla przedsiębiorcy naprawdę mało uciążliwa.

Podpisanie umowy o ten rodzaj dofinansowania, a także rozpatrzenie wniosku nie wiąże się z żadnymi kosztami. Decydując się na skorzystanie  pożyczki, przedsiębiorca powinien poszukać profesjonalnego doradcy leasingowego, oferującego najkorzystniejsze warunki, a także wspierającego przez cały proces pozyskiwania finansowania. Dzięki temu przedsiębiorca ma przedstawione wszystkie informacje w sposób jasny i zrozumiały, a składanie wniosku i uzyskanie finansowania przebiega sprawnie i bezproblemowo.


Wróć

ikona facebook
ikona facebook